Błędy popełniane podczas ocieplania domu

Błędy popełniane podczas ocieplania domu

Jeżeli chcesz zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem domu, zdecyduj się na wykonanie właściwego ocieplenia budynku. Trzeba jednak właściwie się do tego przygotować, aby wybrać solidną ekipę budowlaną, która wszystkie prace wykona w skuteczny i właściwy sposób. Dzięki temu uda się osiągnąć najlepsze efekty z możliwych. Warto poznać błędy, jakie najczęściej są popełniane podczas ocieplania domu. Gdy je poznasz, dużo łatwiej będzie ich uniknąć.

Tych błędów się wystrzegaj

Tych błędów się wystrzegaj

Podstawowym błędem jest decydowanie się na wykonanie ocieplenia bez projektu termomodernizacyjnego. Jest on podstawą, aby całe zadanie zostało wykonane właściwie. Nieprofesjonalne ekipy budowlane jednak chcąc, aby klient nie miał możliwości kontrolowania ich poczynań, po prostu rezygnują z wykonania projektu. Nigdy się na to nie zgadzaj.

Kolejnym poważnym błędem jest niezabezpieczanie okien oraz drzwi przed rozpoczęciem prac związanych z ociepleniem budynku. Jeżeli tego typu zadań się nie wykona, ulegną one zanieczyszczeniu przez wszystkie substancje wykorzystywane do ocieplania.

Powierzchnia ocieplanej ściany musi być odpowiednio nośna oraz gładka. Dopiero wtedy klej będzie miał odpowiednią przyczepność. Dlatego przed nakładaniem kleju oraz innych materiałów ociepleniowych, należy dokładnie oczyścić ściany. Dzięki temu uda się osiągnąć najlepsze efekty z możliwych. Ocieplenie zostanie wykonane w precyzyjny sposób i przyniesie spore oszczędności, jeżeli chodzi o ogrzewanie domu.

Podziel się

Comments

  1. Tobiasz

    Do listy dodałbym jeszcze wykorzystanie badziewnego materiału. Styropian powinien posiadać pozytywną opinię ITB, a pozostałe materiały najlepiej kupić u tego samego producenta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *