Jakie wady może mieć rekuperacja ?

Jakie wady może mieć rekuperacja ?

Rekuperacja to system, który coraz częściej jest wprowadzany do polskich domów. Dostarcza do wnętrza świeże, pozbawione zanieczyszczeń powietrze, wpływa to pozytywnie na komfort przebywania w domu mieszkańców. W każdym nowoczesnym domu ten rodzaj wentylacji powinien znaleźć swoje stałe miejsce, jak każdy system, tak i wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, o której przeczytasz na https://remont.biz.pl/rekuperacja/co-to-jest-rekuperacja/, ma swoje wady.

Co może przeszkadzać w rekuperacji?

Podstawową wadą rekuperacji jest koszt inwestycji, na jaki trzeba się przygotować, a jest on stosunkowo wysoki. Trzeba kupić samo urządzenie, wszelkie elementy dodatkowe, a także zdecydować się na wynajęcie profesjonalnego instalatora, w końcu zwykły budowlaniec nie będzie w stanie wprowadzić takiego systemu do Twojego domu.

Koszt wykonania całej instalacji wraz z zakupem urządzenia to ponad 12 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć koszty eksploatacji systemu, bo nie jest ona darmowa, przede wszystkim trzeba przygotować się na nieznaczne podwyższenie rachunków za prąd, ponieważ rekuperator jest zasilany energią elektryczną. Trzeba również pamiętać, że rekuperacja wymaga regularnego serwisowania, tylko wtedy system będzie działał jak należy.

Co kilka miesięcy trzeba również wymieniać filtry, aby były one w stanie wyłapywać zanieczyszczenia z powietrza, tylko czyste będą w stanie to zrobić.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *